<<  December 2018  >>

Pályázati beszámolók

Tehetséggondozás a 8. évfolyamon a 2017/2018-as tanévben

"Játszva alkoss!" - Az algoritmikus gondolkodás fejlesztésétől a digitális csúcstechnológiáig

NTP-MTTD-17-0011

A 2017/2018-as tanév során húsz 8. évfolyamon tanuló diákkal a matematikai és digitális kompetenciafejlesztést tűztük ki célul. A pályázati támogatással megvalósult tehetséggondozó program célja az algoritmikus gondolkodás fejlesztése volt, hiszen észre sem vesszük, hogy ez még hétköznapjainkat is áthatja, és igen nagy szükségünk van rá a mindennapi boldoguláshoz. A hozzá szorosan kapcsolódó logikai és problémamegoldó képesség hatékonyabbá teszi nem csak a tanulást, hanem életünk és mindennapjaink szervezését, lebonyolítását is.

Tehetségprogram 2017

A tehetségtáborral lezárult a 2016/17-es tanév pályázati támogatással megvalósult komplex természettudományos tehetséggondozó programja.

Ora et labora - Humán Tehetségtábor 2015. június 2.-6. Pannonhalma

A bencés szerzetesek jelmondatát választottuk idei tehetségtáborunk mottójaként. Nem véletlenül. A humán tehetségébresztő-tehetséggondozó program témája a középkori monostor sokrétű küldetésének bemutatása volt. Ennek keretében 26 diák és 6 tanár dolgozott három és fél napon keresztül a Pannonhalmi Apátság Szent Jakab vendégházában.

Tehetségnap a Prohászkában

A Prohászka Gimnázium 2015. április 20-án tartotta második Tehetségnapját, mely három Tehetségponttal együttműködésben, a TÁMOP-3.4.5-12-2012-0001 "Tehetséghidak Program" keretében, A tehetség hónapja - 2015 pályázat részeként valósult meg.

A Tehetségnapon készült fényképek megtekinthetőek a galériában

Az első "Prohászka Tehetségtábor"

Iskolánk a Nemzeti Tehetség Program keretén belül 479000 ft támogatást nyert az Emberi Er?források Minisztériuma megbízásából az Oktatáskutató és Fejleszt? Intézet és az Emberi Er?forrás Támogatáskezel? által "A hat vagy nyolc évfolyammal m?köd? középiskolák tehetségsegít? programjának támogatására" kiírt pályázaton (pályázati azonosító NTP-KKT-B-13-0007).

Regisztrált tehetségpont

a mai ebéd: